U organizaciji saveta za negovanje tradicija oslobodilačkih ratova Srbije i uz pomoć i podršku Opštine Ćuprija i muzeja „Horeum Margi – Ravno“ održana je državna manifestacija kod spomenika Milenku Stojkoviću, na lokalitetu „Šančevi Ivankovac“ kod Ćuprije kojom je obeležena 219. godišnjica boja na Ivankovcu.
Državni sekretar Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Zoran Antić položio je venac u ime Vlade Republike Srbije.
Učešće na državnoj manifestaciji imalo je u udruženje „Ratni Veterani Paraćin“, koje je svojim aktivnim prisustvom i polaganjem venca odalo počast svim junacima koji su učestvovali u toj boju.
Osim državnog sekretara i udruženja „Ratnih Veterana Paraćina“ vence su položili i delegacije Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, predsednica opštine Ćuprija, predstavnici SUBNOR-a kao i članovi drugih boračkih udruženja iz Ćuprije i okoline.
Boj na Ivankovcu odigrao se u avgustu 1805. Godine na ivankovačkom polju kod Ćuprije, između srpskih ustanika pod komandom Karađorđa i neposrednim rukovodstvom Milenka Stojkovića i Petra Dobrnjca i turskih jedinica predvođenih Hafiz Mustafa-age poznatijeg kao Hafiz-paša. Bitka se završila 18.avgusta 1805.godine pobedom srpskih ustanika nad brojčano i oružano nadmoćnijeg neprijatelja, što je prva zvanična pobeda srpskih ustanika nad regularnom turskom vojskom u Prvom srpskom ustanku, koji je rezultovao povlačenjem turske vojske ka Nišu.
Zanimljiv je podatak da je u ovoj bitci po prvi put u ustanku opalio čuveni Karađorđev trešnjev top a ishod ove pobede uticao je povoljno na moral kod Srba kao i motivacija za kasnije uspehe u Ustanku. Pored toga pobeda je značila i osvajanje jakog turskog strateškog cilja, s obziromda je Ćuprija u tom periodu bila granica između beogradskog i leskovačkog pašaluka ali i značajan ekonomski centar. Takođe i jedini prelaz preko velike Morave u to vreme bio je drveni most koji su Turci podigli 1660. Godine na ostacima rimskog mosta kod Ćuprije.